Masin, mis mu (peaaegu) surematuks muudab

Masin, mis mu (peaaegu) surematuks muudab
Mis on Singer Vingeri elus muutunud, kui tänast päeva 1980ndatega võrrelda? 
 
Ma kuulen seda küsimust kogu aeg ja vastus on tegelikult üsna lihtne: ei olegi midagi väga muutunud. Mehed on laias laastus samad, viina juuakse veidi vähem, aga juuakse siiski, ja isegi repertuaar pole oluliselt muutunud. 
 
Üks asi on aga kõigele vaatamata teistmoodi ehk asjad, millest me omavahel räägime.
 
Vanasti kõneldi Singer Vingeri tuuribussis naistest ja sellest, kui head (või pigem halvad) kõik ülejäänud Eesti bändid on. Nüüd arutame, millised tabletid milliste ihuhädade vastu kõige paremini aitavad. Kellel on liigesevalud, kellel tuikab põlv, kellel ei lase selg elada vanad mehed, uued hädad. 
 
Ja loomulikult räägivad Singer Vingeri mehed vererõhust. Mõnel bändimehel on see liiga madal, mõnel liiga kõrge, korras pole see naljalt kellelgi. 
 
Kust me teame, mis meie vererõhk on? Sest me mõõdame seda! Alates 50. eluaastast muudmoodi lihtsalt ei saa, mängi sa rockbändis või juhi ettevõtet. 
 
Hardi Volmeri ja teiste eest ma muidugi kõneleda ei julge, kuid minu igapäevasesse arsenali kuulub seade nimega Qardio Arm lihtne ja mugav aparaat vererõhu mõõtmiseks. Jube lihtne kasutada, ilus ja reisile või kasvõi Singer Vingeri kontserdile hõlbus kaasa võtta. Ja selle näidud on täpsed.
 
Qardio Arm töötab koos telefoniga ning kogu vererõhku puudutav info on kenasti pilves see annab mulle võimaluse kriitilisi terviseandmeid arsti ja pereliikmetega jagada. Läänemaailmas tunnistavad kõik perearstid Qardio Armi, sest masina täpsus on lihtsalt hämmastav. Loomulikult saan ma Quardio Armi ka Apple Health süsteemiga integreerida. 
 
Lisaks saab Qardio Arm aru, kui mu südame töös esineb häireid; ta tuletab mulle meelde, kui on aeg taas vererõhku mõõta; ning loomulikult saab tema külge mitu kasutajat ühendada. Kui ma näiteks koos emaga välismaale reisin (teenseda üsna tihti), saab ka tema oma tervist jälgida.
 
Noor inimene ei pruugi mõista, miks tal vererõhumõõtjat vaja läheb. Minusugune teab aga hästi, et Quardio Armi tüüpi vidinata võib tema elu suvalisel hetkel läbi saada. Parem karta, kui kahetseda!