Mis asi on Chipolo ja miks sul seda vaja on?

Mis asi on Chipolo ja miks sul seda vaja on?

Maailmas on hulk asju, mida sul vaja pole. Kuni ühel päeval on. Näiteks elukindlustus.

Tõsi, elukindlustust on vaja pigem su lähedastel – sina oled sel ajal juba mulla all, kui raha jagatakse. Ent sa ju hoolid oma perekonnast, eks ole? Ja kui sinuga peaks midagi juhtuma, pole neil vaja pangalt kirsturaha laenata.

Sama asi on võtmetega. Või kohvriga, mille lennufirma ära kaotab. Või spordikotiga, mille sa trollibussi unustad. Või kasvõi lapse kaisukaruga, mis segamini korteris jumal teab millise voodi alla on kadunud.

Sa võid öelda, et võtmed on sul alati kaasas, reisikohver pole kunagi kadunud, trolliga sa ei sõidagi ja lapsed on juba nii suured, et kaotsiläinud mõmmi pärast pole põhjust muretseda. Kuni ühel hetkel on. Ja siis on jama lahti. Või ei ole. Räägime viimasest.

Apple tõi juba mõni aeg tagasi turule AirTagi-nimelise jubina, mida on võimalik võtmekimbu või kohvri külge kinnitada. Ja kui mõni väärisasi peaks ära kaduma, aitab AirTag selle lihtsasti üles leida: vajutad telefonil vastavat nuppu ning võtmete või kohvri külge kinnitatud AirTag hakkab häält tegema. Vähe sellest: AirTagiga varustatud eset on võimalik kaardil näha ja iPhone varustab su täpsete juhtnööridega, millises suunas ja mitu sammu astuda, et kaotatud asjani jõuda.

AirTagi ainus häda on selles, et seda pole alati ja kohe saada. Teiseks maksab see 35 eurot. Kolmandaks pole AirTag sugugi esimene sarnane toode, seletagu Apple, mida tahab. Kuidas oleks „originaaliga”? Sellisega, mille saab kohe kätte ja mille eest tuleb 5 kulli vähem välja käia?

Aga palun, siin ta on: Chipolo. Juba 2013. aastal panid seitse sloveenlasest sõpra pead kokku ja mõtlesid välja toote, millesarnaseni jõudmiseks läks Apple’il pea kümme aastat rohkem. Chipolo kadunud asjade leidja ühildub iPhone’i Find My äpiga imelihtsalt ning ükski asi – ei võtmed, kohver, spordikott ega kaisukaru – ei jää enam kadunuks. Täpselt nagu AirTagiga, lihtsalt veidi odavamalt ja mis kõige olulisem – originaalselt.

 

Niisiis – kui sul elukindlustust polegi, hangi vähemalt paar Chipolo jubinat. Nii võid kindel olla, et pääsed oma koju ka siis, kui võtmed ära kaovad.Seotud tooted