Uute mobiiltelefonide turule tulemisega on aina enam tulnud kasutusse juhtmevabad laadijad, sest kõigi suuremate telefonitootjate uuemaid telefone saab laadida juhtmevabalt. Kuna juhtmevabalt laetavate telefonide hulk kasvab, siis turult võib leida laadijaid väga erinevas hinnaklassis ja erinevatelt tootjatelt.

Mida tuleb silmas pidada, kui osta juhtmevaba laadija?
Juhtmevabad laadijad genereerivad tugevat elektromagnetvälja. Kui magnetväli on liiga tugev, siis pinge võib kahjustada mobiiltelefoni, erinevaid magnetkaarte – Ühiskaart, viipemaksega pangakaarti, jne.
Seega laadija ostmisel tuleb veenduda, et laadija on kontrollitud ja omab Qi standardit.

Mis on Qi standard?
Qi on samasugune üle maailma kasutatav standard nagu Bluetooth,USB ja WIFI. Kõiki tooteid, mis on märgistatud Qi standardi logoga, võib julgelt Qi sertifitseeritud nutiseadmete laadimiseks kasutada.

Mis riskid kaasnevad, kui kasutad Qi sertifikaadita juhtmevaba laadijat?
Kui kasutada juhtmevaba laadijat, millel ei ole Qi sertifikaati, siis telefon võib saada kahjustada. Suurim risk sertifitseerimata laadija kasutamisel on laadimise käigus telefoni ülekuumenemine.

Qi sertifikaadiga laadijatel on mõõdik, mis kontrollib laadijast nutiseadmetele edastatavat pinget. Qi sertifikaadita laadijal seda mõõdikut ei ole ning laadija võib edastada lubatust kõrgemat pinget. Lubatust kõrgem pinge väljendubki ülekuumenemises. Ülekuumenenud laadijad kahjustavad nutiseadme akut ja lühendavad aku kasutusiga. On olnud juhtumeid, kus sertifitseerimata laadijaga laadimise käigus toimunud ülekuumenemise tulemusena on telefon hakanud sulama.

Kuidas ära tunda Qi sertifitseeritud toodet?
On mitmeid näitajaid, mida kontrollides saab teada, kas tegu on ametliku Qi tootega või mitte:

  • toote pakendil alati Qi logo. Qi logo saab seaduslikult kasutada ainult toodetel, mis on läbinud kontrolli ja sertifitseeritud Qi sertifikaadiga. Logo näeb välja selline:

  • tuleb pöörata tähelepanu pakendil toodud infole Qi sertifikaadi kohta. Nõuded, nagu näiteks “Qi nõuetele vastav” või “Qi ühilduv”/”Qi Compatible” näitavad, et toode ei ole läbinud ametlikku Qi sertifitseerimiskatsetust
  • kontrolli Qi sertifitseerimisandmeid – Qi sertifitseeritud tooted on Qi andmebaasis https://www.wirelesspowerconsortium.com/products/search/
  • kontrolli, kas ettevõte on Wireless Power Consortium (WPC) liige – WPC liikmed on allkirjastanud Qi logo litsentsilepingu

Smartas pakutavate Mophie juhtmevabade laadijatega saad tutvuda siin .

Liitudes Smarta püsikliendiks kehtib püsikliendisoodustus -15%*! (*soodustus kehtib täishinnaga toodetele ja ei laiene nutitoodetele). 

Smarta on SmartEST Baltics OÜ kaubamärk, mis müüb nutiseadmete aksessuaare ning uue generatsiooni nutividinaid.