Täna pole veel hilja!

Kes siis Gunnar Grapsi ei mäletaks! Mees saaks selle aasta novembris 70-aastaseks, kui ta meie seast lahkunud poleks. Ja loomulikult rokiks ta tänase päevani mööda lavalaudu. Mõnes mõttes ju rokibki, sest tema laulud kõlavad siiani raadioeetris.

Miks me sellest Smarta blogis kirjutame? Me räägime valdavalt ju iPhone’i premium-aksessuaaridest, telefoniümbristest ja -laadijatest, miks me siis ühtäkki Grapsi meenutame? Aga loomulikult sellepärast:

Valgus, siniheleroheline valgus

See kõrguses kiirgab hele valgus

Tundmatu ja kirgas öine valgus

Mis lummavalt kinni hoiab Valgus,

siniheleroheline valgus

Tuleb tuttav ette? Selge see! Aga kas sa tead, mis asi see sinine valgus tegelikult on? Või seda, et too kurivaim ei kiirga mitte üksnes kõrguses, nagu Graps laulis? Oh ei, see on iga päev su silmade ees, teinekord 5–6 tundi, kui uuringuid uskuda.

Valgust on väga erinevaid „toone”: punane, kollane, roheline, violetne ja loomulikult sinine. Punane ja kollane valgus on üsna madala energiaga, ent sinises valguses on energiat tohutult. Sinisest hullem on vaid niinimetatud UV-kiirgus ehk ultraviolettvalgus, mille kahjulikkuses ei kahtle keegi – ega inimene niisama end randa minnes päikesekreemiga kokku määri.

Aga ka sinine valgus on ohtlik, sest põhjustab silmades keemilisi protsesse, mis võivad traagiliselt lõppeda. Koguni pimedaks jäämisega, silmanägemise halvenemisest rääkimata. Sestap tuleb end sinise valguse eest kaitsta. Kuidas?

Appi tõttab kvaliteetne ekraanikaitse. Looduslikult saadud sinise valguse kogus on ohutu, sest sa ei vahi tundide kaupa otse päikesesse. Oma iPhone’i jõllitad aga teinekord päev otsa ja see pole naljaasi. Ühe päevaga ei juhtu tõenäoliselt midagi, mõne aastaga aga küll. Seetõttu tuleb osta selline ekraanikaitse, mis lisaks ekraanile ka sind kaitseb.

Milline?

Soovitame Zagg ekraanikaitseid. Need on kvaliteetsed ja kaitsevad su silmi, erinevalt odavatest sinise valguse „tõrjeta” kaitsetest. Kui tahad ilusaid sügisvärve ka kümne aasta pärast täies hiilguses nautida, siis kata oma ekraan Zaggi kaitsega. Praegu pole veel hilja.