E-POE KASUTUSLEPING

1. Üldtingimused

1.1. Smarta.ee e-pood müüb SmartEST Baltics OÜ tootevalikus olevaid tooteid (edaspidi Tooted).

1.2. Tingimused kehtivad õigussuhetele, mis tekivad kliendi (edaspidi Klient) ja internetiaadressil www.smarta.ee asuva ostukeskkonna (edaspidi E-pood) omaniku SmartEST Baltics OÜ (edaspidi Müüja) vahel seoses E-poest Toodete ostmisega. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad E-poest Toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

1.3. Müüja võib muuta e-poe kasutustingimusi ja toodete ning teenuste hindasid muutes need internetileheküljel www.smarta.ee. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

1.4. Müüja andmed:
SmartEST Baltics OÜ C.R. Jakobsoni 7-76 10128 Tallinn
Reg. nr. 12762531
Telefon +372 58569352

E-post: sales@smarta.ee

 

2. Hinnad

2.1. Kõik e-poes kuvatavad hinnad on esitatud eurodes ja sisaldavad käibemaksu.

 

3. Tooted

3.1. E-poes kuvatavad Tooted, mille all on valik „Lisa ostukorvi“, on reeglina laos olemas. Nimetatud Toodete saadavust ei tagata, kuna see võib olla ekslik seoses võimalike tehniliste tõrgetega programmides. Tooted, mille all on valik „Telli“, tellitakse vastavalt kliendi tellimusele. Kõik tootepildid on illustratiivsed. Toote piltidelt olevad AirPods ja Apple Watch seadmed on illustratiivsed ja on lisatud toote piltidele aksessuaaride paremaks tutvustamiseks.

3.2. Juhul, kui Klient esitab tellimuse, kuid ilmneb, et antud Toodet Müüjal laos ei ole, siis Müüja pakub Kliendile välja asendustoote. Kui asendustoode ei ole Kliendile sobiv, siis peale kokkuleppe sõlmimist tagastatakse Kliendile 7 päeva jooksul kogu ostusumma.

3.3. E-poes kuvatavad fotod Toodetest on illustratiivse tähendusega ning võivad vähesel määral tahtmatult erineda Toote tegelikust väljanägemisest.

 

4. Ostu sooritamine

4.1. Klient valib E-poes välja soovitud Toote ning lisab selle ostukorvi, klikkides nupul “Lisa ostukorvi”.

4.2. Tellimuse vormistamiseks tuleb Kliendil klikkida lehe parema üleval olevale väljale “Vaata ostukorvi”. Seejärel suunatakse Klient ostukorvi, kus valides “Mine maksma” tellimuse vormistamise lehele.

4.3. Tellimuse vormistamiseks  tuleb sisestada e-posti aadress, ees-ja perekonnanimi ja telefoni number. Järgmisena tuleb valida „Tarneviis“ ning klikkida „Järgmine“.

Avaneb uus leht „Makseviis“. Siin lehel tuleb valida makseviis, kinnitada ostutingimustega tutvumine ja nõustumine ja soovi korral liituda Smarta.ee uudiskirjaga. Klient kinnitab tellimuse klikkides „Esita tellimuse“ ning tehtud tellimuse info edastatakse automaatsel Müüjale.
4.4. Klient tasub Toote eest koheselt internetipanga pangalingi vahendusel ning kinnitab Müüjale makse klikkides nupul  “Tagasi kaupmehe juurde”.

4.5. Pärast Toote eest tasumist saadab E-pood Kliendi e-postile tellimuse kinnituse.

4.6. Klient kohustub tellimuse vormistamisel esitama tellimuse täitmiseks vajalikud, tõesed andmed.

4.7. Müüja ei vastuta tellimuse täitmisel Kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tingitud täitmise võimatuse või mistahes sellest tulenevate tagajärgede eest.

4.8. Müüjal on õigus loobuda tellimuse täitmisest kui tekib kahtlus Müüjale esitatud andmete õigsuses ja headele tavadele mittevastava käitumise puhul.

 

5. Makseviisid

5.1. Tellimuste eest saab turvaliselt tasuda Eesti pangalinkide abil (Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop) ja krediitkaardiga (Visa, MasterCard).

5.2. Makse teostamine toimub väljaspool E-poe keskkonda teenusepakkuja EveryPay AS turvalises maksekeskkonnas.

5.3. Müüjal puudub ligipääs Kliendi pangaandmetele ja krediitkaardi andmetele.

 

6. E-poes registreerumine ja püsikliendiprogramm

6.1. Registreerunud ja sisselogitud püsikliendile rakendub 15% püsikliendi soodustust täishinnaga nutiseadmete aksessuaaridele. Püsikliendisoodustus ei rakendu nutikodu ja nutitervis tootegruppidele.

6.2. Püsikliendi allahindlus ei kehti kauba kohaletoimetamise tasule.

 

7. Kohaletoimetamine

7.1. Kliendil on võimalik valida erinevate Toote kohaletoimetamise viiside vahel. Müüja edastab kauba pakiautomati 1-2 tööpäeva jooksul peale tellimuse eest tasumist. Kui tellimus on edastatud pakiautomaati, siis kauba kohalejõudmise aeg sõltub Kliendi poolt valitud postiteenusest.

7.2. Valides kohaletoimetamise viisina Omniva, Itella SmartPOST või DPD pakiautomaat
Toote kohalejõudmisest pakiautomaati teavitatakse Klienti SMS teatega,  mis sisaldab uksekoodi, pakiautomaadi asukohta ning hoiutähtaja lõppu. Kui Klient ei ole pakil järel käinud hoiutähtaja jooksul, siis pärast hoiutähtaja lõppu saadetakse Toode tagasi E-poele. Juhul kui Klient ei lähe Tootele pakiautomaati järele eelmainitud tähtaja jooksul, on Klient kohustatud hüvitama korduva saatmisega seotud kulud.

7.3. Kui Klient on valinud kauba kättesaamiseks SmartEST Baltic OÜ esindussalongist, siis Müüja võtab Kliendiga 1-2 tööpäeva jooksul peale tellimuse tasumist ühendust, et kokkuleppida kauba väljastamine.

7.4. Juhul, kui Klient on tellimuse  vormistanud nädalavahetusel (ajavahemikul reedel pärast kella 13.00 kuni esmaspäeval kella 09.00-ni) või riigipühal, hakkab 1-2 tööpäeva tähtaeg kehtima nädalavahetusele või riigipühale järgneval esimesel tööpäeval kell 09.00.

7.5. Klient on kohustatud enne tellimuse vormistamist kontrollima esitatavate kontaktandmete õigsust, vältimaks viivitusi ja arusaamatusi Toodete kohaletoimetamisel. Müüja ei vastuta Toodete kohaletoimetamisel tekkinud viivituste ja arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Kliendi poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või  -õigsusest ning pakiautomaadi teenust ostutavate ettevõtetet tegevusest.

7.5. Juhul, kui  Toode ei jõua Kliendini heas seisukorras ja kinnises pakendis, on Klient kohustatud sellest E-poodi teavitama,  saates vastavasisulise kirja e-posti aadressile: sales@smarta.ee või helistades +372 5856 9352.

 

8. Tellimuse tagastamine ja ümbervahetamine

8.1. Kliendil on õigus tellimusest 21 päeva jooksul taganeda ja tellitud Toode/Tooted ümber vahetada või tagastada. Nimetatud 21 päevane tähtaeg algab alates hetkest, mil Klient Tellimuse kätte saab.

8.2. Toodete tagastamiseks/vahetamiseks tuleb Müüjale esitada taganemisavaldus 21 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Taganemisavaldust saab esitada vabas vormis ühemõttelise e-kirjana aadressile sales@smarta.ee
Müüjale saabunud tagastusi aktsepteeritakse üksnes koos saadetud e-kirjaga.

8.3. Tarbija peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 21 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatudperioodi jooksul kauba üle andnud logistikafirmale. Kauplejal on õigus keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud.

8.4. Ümbervahetatav või tagastatav Toode ja selle pakend ei või olla kahjustunud või kasutusjälgedega. Toode peab olema originaalpakendis, suletudja Toote küljes peavad olema kõik originaaletiketid. Tagastamisele kuuluva eseme seisukorra halvenemisel vastutab Klient asja kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest üksnes juhul, kui ta on eset kasutanud muul viisil, kui on vaja asja olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Et veenduda eseme olemuses, omadustes ja toimimises, peaks Klient käsitsema ja kasutama asja üksnes nii, nagu tal lubataks seda tavapäraselt poes teha.

8.5. Klient on kohustatud avama Toote pakendi alati ettevaatlikult, seda kahjustamata.

8.6. Kui toode soovitakse tagastada või ümber vahetada, siis tagastamine toimub Kliendi kulul tuues toode SmartEST Baltics OÜ salongi aadressile C.R. Jakobsoni 7-76 10128 Tallinn, saates Ominva pakiautomaati asukohaga: Tallinna Lastekodu Grossi pakiautomaat või DPD pakiautomaati asukohaga: Keskturu Maxima X DPD Pickup pakiautomaat. Tellitud kauba vahetamise ja tagastamisega seotud kulud katab Klient.

8.7. Kui tagastatud toode vastab punkt 8.4. tingimustele, siis Müüja tagastab Kliendile ostusumma 7 päeva jooksul alates kauba kätte saamisest ja üle kontrollimisest. Tagastus toimub samale arvelduskontole, millelt Klient tagastatava tellimuse eest tasus.

8.8. Tellimuse tagastamise korral tagastab Müüja Kliendile lepingu alusel saadud summa ilma kättetoimetamisekuluta. 

 

9. Pretensioonide esitamise kord

9.1. Müüdud Toodetele kehtib VÕS §-s 218 lg-s 2 sätestatud 2-aastane pretensioonide esitamise tähtaeg.

9.2. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduste ilmnemisel kohustub Klient Müüjat sellest teavitama koheselt, kuid mitte hiljem kui 2 kuu jooksul peale vea ilmnemist, saates ostja kontaktandmed, probleemi täpse kirjelduse ja ostutšeki numbri e-posti aadressile sales@smarta.ee. Toote puuduse ilmnemisel palume koheselt lõpetada toote kasutamine.

9.3. Kõik pretensioonid vaadatakse läbi ja Kliendiga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 15 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.

9.4. Esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest Kliendile eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on ettevõtja kohustus. Pretensiooni esitamise korral kannab esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest Kliendile asja parandamisega või asja asendamisega seotud kulud, eelkõige postikulud müüja (VÕS § 222 lg 4). Järgneva 1,5 aasta jooksul kannab vastavad kulud Müüja üksnes juhul, kui pretensioon oli õigustatud.

9.5. Tarbijal on õigus nõuda Müüjalt Toote ostuhinna alandamist või lepingu lõpetamist ja kauba eest raha tagasi nõuda, kui Müüjal ei ole võimalik toodet parandada või asendada, toote parandamine või asendamine ebaõnnestub, Müüja ei ole kauba puudust mõistliku aja jooksul kõrvaldanud, tarbijale on tekitatud põhjendamatuid ebamugavusi.

9.6. Tarbijal on võimalik kauba lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele sh nõuda lepingu täitmist, alandada hinda, nõuda kahju hüvitamist ja leping üles öelda.

9.7. Toote lepingutingimustele mittevastavuse korral kannab Toote parandamisega või Toote asendamisega seotud kulud, eelkõige veo-, posti-, töö-, reisi- ja materjalikulud, Müüja.

9.8. Müüja ei vastuta tellitud toodete mittesihipärasest kasutamisest tekkinud kahjude eest, samuti kohaletoimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida Müüja ei saanud mõjutada ja/või mis on tingitud temast mitteolenevast vääramatust jõust (force majeure).

9.9. Müüja ei hüvita Kliendi tehtud kulutusi toote nõuetele mittevastavuse või puuduste korral ega vastuta nende eest, kui: toote väärtus on langenud/toode on kahjustunud Kliendi süül, puudused on tekkinud toote mittesihtotstarbelise kasutamise, s.h. hooldusjuhise mittejärgimise tagajärjel, toote väärtus on langenud tavapärasel kasutamisel tekkinud loomuliku kulumise tõttu, puudub ostu sooritamist tõendav dokument.

 

10. Vastutus

10.1. Müüja ja Klient vastutavad teineteise ees käesolevate kasutustingimuste rikkumisega teisele poole tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

10.2. Müüja vastutab Toote müügihinna ulatuses.

10.3. Klient kohustub kasutama E-poe teenust üksnes seaduse ja heade tavadega kooskõlas olevatel eesmärkidel.

 

11. Privaatsuspoliitika

11.1. Klient annab Müüjale selge ja teadliku nõusoleku oma isikuandmete töötlemiseks.

11.2. Müüjale teatavaks saanud isikuandmed kantakse kliendiregistrisse ja neid kasutatakse müügiteenuse osutamiseks ja Kliendile kauba pakkumiseks.

11.3 Müüja säilitab Kliendi kohta ostude sooritamise käigus Kliendi poolt sisestatud kontaktandmed ja info sooritatud ostude kohta. Seda infot käsitletakse konfidentsiaalsena ja töödeldakse kooskõlas isikuandmete kaitse seadusega. Isikuandmed, mis on vajalikud Toodete Kliendile saatmiseks, edastakse kulleriteenust osutavale ettevõttele.

11.4. Müüja võib kasutada Kliendi isikuandmeid Kliendile eripakkumiste ja kampaaniate kohta info saatmiseks e-posti teel üksnes juhul, kui Klient on andnud selleks oma nõusoleku.

11.5. Andmeside Kliendi ja pankade ning kaardimaksekeskuse vahel on krüpteeritud, mis tagab Kliendi isikuandmete ja pangaandmete turvalisuse.
Makse teostamine toimub väljaspool E-poe keskkonda, vastava panga või teenusepakkuja turvalises maksekeskkonnas. E-poel puudub ligipääs Kliendi pangaandmetele ja krediitkaardi andmetele.

11.6. Isikuandmeid töötleb SmartEST Baltics OÜ, C. R. Jakobsoni 7-76 10128 Tallinn.

 

12. Kasutamistingimused ja nende muutmine

12.1. E-poes registreerudes või ostu sooritades nõustub Klient E-poe kasutustingimustega ja kohustub neid täitma.

12.2. Müüja ja Kliendi vahel jõustub müügileping alates tasumisele kuuluva ostusumma laekumisest Müüja arvelduskontole.

12.3. Müüja võib muuta E-poe kasutustingimusi ja toodete hindasid. Teade muutuste kohta avaldatakse E-poe keskkonnas. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

12.4. Müüjal on õigus loobuda tellimuse täitmisest kui tehnilise vea tõttu oli E-poes kuvatud Toote hind ekslik.

 

13. Muud tingimused

13.1. Kliendi ja Müüja vahel tekkinud erimeelsused lahendatakse läbirääkimiste teel.

13.2. Kui Müüja on keeldunud Tarbija kaebust lahendamast või Tarbija ei ole nõus Müüja pakutud lahendusega ja leiab, et on rikutud tema õigusi või kahjustatud tema huve, võib Tarbija esitada kaebuse tarbijakaebuste komisjonile Tarbijakaitseameti kaudu või kohtule. Komisjoni pöördumine on tarbijale tasuta ning tehingu väärtus peab olema üle 20 euro. Tarbija võib esitada kaebuse ise või esindaja kaudu. Tarbijakaitse komisjoni andmed on toodud Tarbijakaitseameti kodulehel, Euroopa Liidu liikmesriikides tekkivate probleemide lahendamiseks pöörduda Euroopa Liidu tarbijate Nõustamiskeskusse.