2021. aasta kokkuvõte

2021. aasta kokkuvõte
Aasta vidin: AirTag / Chipolo 
 
Apple tegi seda taas! Ehk tõi järjekordselt ühe kiratsenud tootekategooria suurelt pildile. Apple AirTags pole ju esimene omataoline vidin nii Chipolo, Trackr, Tile, Samsung SmartTag kui ka mitmed vähemtuntud träkkerite tegijad olid ammu enne AirTag’e turul. 
 
Ja ometi suutis Apple pisikese tootekategooria suureks teha, talle omasel moel loomulikult: kuulutas vidina välja ning tekitas huvi; ja oli seejärel valmis defitsiidiks. Tüüpiline Apple kõik tahavad toodet, saavad aga vähesed! Lisaks kasutas Apple veel üht kavalat ärinippi: kui ostad AirTagsi, pead lisaks ostma ümbrise, mis lisab hinnale 1535 €. 
 
Kummaline oli AirTagsi turule tuleku juures seegi, et tehnohiid lasi Chipolol umbes 1 kuu varem välja kuulutada koostöö Apple FindMy rakendusega. Et siis hiljem oma versiooniga välja tulla.
 
Aasta aksessuaaride trend: MagSafe
 
2021. aasta on andnud Applei magnetlahendusele tiivad. Paljud premium-brändid on MagSafei võludest aru saanud ja hakanud aina rohkem ja ägedamaid tooteid pakkuma: autohoidiklaadijad, 3-1 MagSafe laadijad, rahakotid, kvaliteetsed akupangad jne. 
 
Kui varem oli raha telefoni külge kinnitamiseks vaja kaarditaskuga ümbrist, siis nüüd saad rahakoti magnetiga telefonikülge lisada ja vajadusel sama ümbrise autolaadijasse või 3-1 MagSafe laadijasse tõsta. Ülimugav!
 
MagSafe on tulnud, et jääda. Nii iDeal of Swden kui paljud teised on juba enne MagSafei tõestanud, et magnetkontseptsioon töötab Appleil jäi vaid üle see peavooluks muuta.
 
Aasta parim ekraanikaitseklaas: Zagg XTR D30
 
Zagg XTR D30 tuli turule juba enne iPhone 13 saabumist, Samsungi versioon pole siiani aga sarnast tähelepanu saanud. Oleme siin Smartas seda kaitseklaasi nüüdseks paar nädalat katsetanud ning julgeme väita, et klaas on tõesti tugev ja hea puutetundlikkusega. 
 
Kukkumiskindluse tagab klaasile D30-tehnoloogia, mis hajutab löögi mööda ekraanikaitsekihti laiali. See tähendab omakorda, et ekraanikaitseklaas peab kauem vastu ning klaasi pole vaja pidevalt vahetada ega uut osta. 
 
Aasta aksessuaaride materjalitrend: taaskasutatud ja keskkonnasõbralikud materjalid
 
2021. aasta tõi keskkonnateadlikkuses läbimurde. Varem on premium-brändid taaskasutatud materjalidest toodetud aksessuaaridega koleda tulemuseni jõudnud. Ilmselt on olnud eelduseks, et taaskasutusest tulevad tooted peavadki inetud välja nägema. 2021. aasta tõestas, et saab ka vastupidi. 
 
LifeProof kasutab näiteks ookeaniplasti, Decoded on tulnud välja NikeGrind seeriaga, iDeal of Sweden plaanib kogu oma tootevalikuga loodussõbralikele materjalidele üle minna. 
 
Aasta küsimus: kas paeltega ümbristest saab trend? 
 
2021. aastal on paljud suured brändid toonud turule paeltega ümbrised. Näiteks iDeal of Sweden ja Native Union. See trend on juba mitu aastat vaikselt hoogu kogunud, täit minekut pole veel aga sisse saanud. Kas taas peab Apple ka selle kategooria suureks tegema? 2022. aasta näitab.
 
Aasta stagnatsioon: akud
 
Aku on telefoni juures üks olulisemaid asju, kuid peale paari aasta taguse wireless-laadimise ja eelmise aasta MagSafe lahenduse pole selles kategoorias midagi märkimisväärset toimunud. Ometi on meil kõigil akuenergiat hädasti vaja. Kas 2022 toob ka selles vallas uudiseid? 
 
Aasta üllataja: iDeal of Swedeni sülearvutikotid
 
Lõpuks ometi on sülearvutite kotid ja sleeve'id muutunud trendikaks. Native Union avas ümbristega selle ukse juba varem, 2021. aastal tegi aga iDeal of Swden elegantse sammu: selle brändi läpparite ja iPadide kotid on lihtsalt imelised. Inimesed on ammu koledatest ja igavatest arvutikottidest tüdinenud, lõpuks ometi on valik oluliselt põnevam.
 
Sellised on Smarta tähelepanekud 2021. aastast. Ootame põnevusega, mida toob 2022. aasta ja kas mõni meie ennustustest ka täppi läheb!