CES 2022

CES 2022
Iga aasta alguses toimub Las Vegases suur tehnoloogiamess nimega CES (Consumer Electronics Show), kus sajad tehnoloogiaettevõtted uusi vidinaid tutvustavad. CES on võimsaim gadgetite esitluskoht ja siia sõidetakse kokku üle maailma.
 
Paraku on Covid räsinud ka CESi ja sel aastal oli tuntud tehnomess väiksem kui tavaliselt. Paljud osalemised otsustati viimasel hetkel ja kuigi Smarta on CESil pea alati kohal olnud, otsustasime sedapuhku eemalt jälgida, mida koostööpartnerid ja sõbrad on uut välja toonud. 
 
Rahvast jagus messile siiski üksjagu, koguni nii palju, et isesõitvad Teslad Las Vegases maa all ummikusse jäid
 
Teeme kiire ülevaate CESil esitletud toodetest, mis võiksid Smarta kliente huvitada. Ehk siis vidinatest, mida Apple’iseadmetele lubati.
 
  1. Eve Outdoor Floodlight Camera Eve perekonda lisandub õuekaamera koos valgustusega. Smartas saadaval selle aasta teisest kvartalist
  2. Eve Motion Blinds juhitavad rulookardinad. See on erakordselt põnev uudis, sest Apple HomeKitiga ühilduvad kardinad muudavad meie kõigi elu oluliselt mugavamaks.
  3. Belkin WeMo Doorbell meie teada on see esimene Apple HomeKitiga töötav uksekell. Wifi baasil toimivaid uksekellasid on palju, enamus neist aga tõrgub korralikult töötamast. Üks paremaid selle kategooria tooteid on Ring, ent kuna see kuulub Amazonile, siis Apple’i nutikodu süsteemis ei tööta. Seega on Belkini WeMo hea uudis ning loodame, et varsti jõuab see ka Smartas müügile.  
  4. Chipolo Card Spot krediitkaardisuurune Apple Find My süsteemiga ühilduv träkker. Toote eesmärk on vältida olukorda, kus rahakott koju või mujale ununeb. Träkker on rahakotis nagu tavaline pangakaart ja kui sellest eemalduda, läheb vastav märguanne tööle. Ja loomulikult aitab Chipolo Card Spot kadunud rahakoti üles leida. 
 
Mõistagi tutvustati CESil ka hulgaliselt uusi ja peagi turule saabuvaid MagSafe vidinaid, nii 3-1 laadijaid kui erinevaid autolaadijaid ja akupankasid. Nendest aga juba järgmisel korral!