Kõige lihtsam viis nüüd ja kohe oma kodu targaks teha

Kõige lihtsam viis nüüd ja kohe oma kodu targaks teha
Nutikodu ehk smart home on moodne väljend, aga mul läks mitu kuud, enne kui kasvõi ähmaselt mõistma hakkasin, mida see fraas tegelikult tähendab. Lisa siia veel inetrnet of things ja kogu pilt kisub nii kirjuks, et lõpuks lööd käega ja vajutad oma laualampi ikka vanaviisi sisse. Mis sest, et mõnikord nõuab see ebainimlikke füüsilisi oskusi (eriti hotellides, kus lampide manuaalne sisse-välja lülitamine millegipärast alati jube keeruliseks tehakse). 
 
Seetõttu on mõistlik alustada kõige lihtsamast. Mõnes mõttes on nutikodu nagu videomäng: sel on mitmeid leveleid ja nagu PlayStationi puhul, tuleks ka nutikodus alustada kõige esimeselt tasemelt. Miski ei sobi selleks paremini kui gadget nimega Eve Energy
 
Eve Energy on sisuliselt nutikas elektripistik, kuhu võib torgata ükskõik millise seadme: lambi, teleka, raadio, elektriradiaatori, kohvimasina ja minu poolest kasvõi fööni. Nutikaks teeb selle pistiku aga asjaolu, et seda on võimalik kolmel erineval moel käivitada” ja sulgeda”. Ehk siis lülitub sellesse ühendatud seade näiteks tavaline laualamp sisse ja välja just neil tingimustel, nagu sina tahad. 
 
Oletame, et sul on kohvimasin. Ja oletame, et sa ärkad igal hommikul kell 7 ning soovid endale esimese asjana kohvi teha. Kohvimasin peab aga üles soojenema. Eve Energy abiga on sul võimalik oma elu korraldada nii, et selleks ajaks kui end voodist üles ajad ja kööki jõuad, on kohvimasin end juba ise sisse lülitanud ja soe. Ja nii iga asjaga sul tuleb oma nutikas elektripistik lihtsalt vastavalt programmeerida. 
 
Teine võimalus kohvimasin tööle panna on Sirile (ehk häälassistendile) vastav käsklus anda. Ajad silmad lahti, palud valju häälega espressomasinal end sisse lülitada, ning täpselt see juhtubki kohvimasin hakkab ise tööle. Või lamp. Või telekas. Või radiaator. Või ükskõik milline seade, mille sa Eve Energy külge oled ühendanud. 
 
Kolmas võimalus on oma elu sättida nii, et Eve Energy lülitub sisse siis, kui sellele füüsiliselt lähedal asud. Ja lülitub välja, kui sellest eemaldud, näiteks kodust lahkud. Tuled näiteks koju, käed kilekotte täis ja võti hammaste vahel. Eve Energy tunneb su lähenemise ära ning paneb tema külge ühendatud lambi põlema. Ja vastupidi: kui kodust lahkud, siis ei pea sa muretsema, kas tuli ikka kustutatud sai - ta lülitab end ise välja!  
 
Ja otse loomulikult on kõiki Eve Energy kaudu vooluvõrku ühendatud seadmeid võimalik distantsilt (ehk kasvõi teisest maailma otsast) juhtida sul peab lihtsalt telefon käepärast olema. Ehk kui ununeski lamp kinni panna, saad seda isegi Austraaliast teha! 
 
Eve Energy töötab Apple Home Kit protokolliga ja selle olemasoluks peab sul mõni Apple’i gadget olema. Sarnased protokollid on olemas ka Samsungil, Google’il, Amazonil ja teistel, kuid Apple’i oma peetakse kõige turvalisemaks sul pole vaja karta, et mõni häkker su nutikodu üle võtab ning lampe ja kohvimasinaid sisse-välja lülitama hakkab
 
Nutikodu on tegelikult lahe asi. Eriti siis, kui esimesest võõristusest üle saad. Eve Energy on selleks parim mõeldav lahendus lihtne, loogiline, turvaline. Ahjaa lisaks kõigele eelmainitule mõõdab EveEnergy ka elektrikulu sellelseadmel, mis tema külge on ühendatud. Elektri hinnaralli ajal päris hea omadus, või mis?  OSTA SIIT